Alışveriş Siteleri

Yurtdışından alışveriş yapabileceğiniz ve Türkiye'ye ürün gönderen başta eBay ve Amazon olmak üzere binlerce site var. Bu siteleri bulmak için Google.com’un İngilizce sayfasında almak istediğiniz ürünü aratmanız yeterlidir. Google.com adresini açın ve Google.com in English yazan butona tıklayın. Çıkan sonuçlarda uluslararası satış yapan Türkiye’ye ürün gönderen bir site mutlaka vardır. Bu siteyi bulmak da size düşüyor.

Ebay
Ebay binlerce alıcı ve satıcının buluştuğu bir platformdur. Bu siteyi aklınıza gelebilecek her tür ve çeşit ürünü satan satıcıların bulunduğu bir sanal pazaryeri olarak düşünebilirsiniz. Çoğu kişi yurtdışından aldığı ürünlerin büyük bölümünü eBay'dan aldığı için eBay'da güvenli alışverişin püf noktalarını eBay sayfasında detaylıca açıkladım. Bu sayfadan eBay'da güvenli alışveriş yapmanız için dikkat etmeniz gerekenleri öğrenebilirsiniz.

eBay'e gitmek için buraya tıklayın.

Amazon 
Amazon.com dünyanın en büyük ve ilk kurulan internet alışveriş sitesidir.

Diğer Siteler
Aradığınız ürünü sadece yukarıdaki sitelerden araştırarak kendinizi sınırlamayın. Yurtdışına ürün gönderen ve bazen eBay'dan çok daha ucuza gönderen yüzlerce site var. Örnek vermek gerekirse internetten alışveriş yapmayı tercih eden yüzlerce türk avcısı bugün cabelas.com gibi sadece avcılık ve outdoor ürünleri satan sitelerden alışveriş yapıyor. Belli bir ürün grubuna veya kitleye hitap eden cabelas.com gibi siteleri bularak aradığınız ürünün çok daha ucuzunu ve farklı modellerini bulabilirsiniz.

Almak istediğiniz ürünü satan bir site bulduysanız bu ürünü Türkiye’ye gönderip göndermediklerini şu şekilde anlayabilirsiniz. 

İletişim Sayfası: Satış yapan her sitenin mutlaka iletişim sayfası vardır. Bu sayfayı bularak iletişim formu, email veya telefon ile firmaya ulaşıp Türkiye’ye ürün gönderip göndermediklerini sorabilirsiniz. 

Koşullar Sayfası: Satış yapan sitelerin %99’unda şartlar ve koşullar (Terms & Conditions), gönderi (Shipping) veya uluslararası satış (International Sales) sayfalarından en az biri bulunmaktadır. Bu sayfalara açılan linkler genellikle sayfaların en altında küçük yazılarla yazılmış olur. Bu sayfalardan birinde satış yapan sitenin yurtdışına ürün gönderip göndermediği mutlaka yazılmıştır. Bu sayfalardan yurtdışına ürün gönderip göndermediğini anlayabilirsiniz.

Tavsiye Ürünler

Bilgi

Gizlilik Politikası

Layout by Rocket

Website Templates